• V sousedství

30.09.2020 - 13:55

Doslova za pět minut 12 se učitelům z litomyšlské VOŠP a SPgŠ a jejich projektovým partnerům podařilo zrealizovat mezinárodní tvůrčí setkání, jehož výsledkem je freska ve dvoře Městské knihovny v Litomyšli. Tato nástěnná malba nese název V sousedství . Její návrh je dílem...

• MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE - ERASMUS+

08.09.2019 - 13:30

Jako každý rok, také letos naše škola žádala o grant v rámci programu ERASMUS+. Tento finanční grant by umožnil studentům Vyšší odborné školy pedagogické absolvovat odbornou praxi v zahraničí. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo uspět mezi velkým množstvím uchazečů o grant ERASMUS+ a naše žádost byla schválena, může v příštím školním roce odjet 12 studentů na odbornou praxi do předškolních zařízení ve Velké Británii, Německu a Rakousku. Zatímco odborná pedagogická praxe v Londýně pro sedm studentů a v Eberswalde pro tři studenty bude v délce tří týdnů, odborná pedagogická praxe v rámci dlouhodobé mobility ve Vídni je plánována na tři měsíce pro dva studenty. Díky odborné praxi v zahraničí budou mít studenti možnost seznámit se s místními předškolními zařízeními a jejich dokumentací, novými metodami a postupy práce, ale také si zdokonalit jazykové znalosti a poznat lépe kulturu a prostředí dané země.

Na začátku školního roku 2019/2020 proběhne výběr studentů na základě stanovených kritérií (zájem o studium, dosavadní studijní výsledky, účast na školních a mimoškolních akcích, hodnocení učitelů odborné pedagogické praxe, dosažená jazyková úroveň a motivační pohovor). Bude následovat příprava studentů a v průběhu letního semestru proběhnou samotné stáže.

Aktuální informace k průběhu programu sledujte na nástěnce ERASMUS+ v prostorách školy.

Škola se v letošním roce zapojila do dvou projektů:

EUROPEAN REFLECTION IN FRESCO

ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ A PŘÍPRAVA: DLOUHODOBÉ A KRÁTKODOBÉ ZAHRANIČNÍ STÁŽE